Slunce Žandov - Rekreační areál
Menu
Rezervace
Kontakt
Rychlý kontakt:

Info, rezervace, objednávky:
Tel.: 734 202 464
E-mail: zandov@sicco.cz

Recepce areálu a kempu:
Tel.: 775 155 933
Volfartická 1
471 07 Žandov

Pobyt s dětmi

Rekreační areál se nachází na pomezí Českého Středohoří, Máchova kraje a Českého Švýcarska, ve městě Žandov na hranici libereckého a ústeckého kraje, mezi městy Česká Lípa a Děčín.

Areál je situován v tichém místě u silnice Žandov - Volfartice, asi 1,5 km od centra Žandova.

V bezprostřední blízkosti naleznete bazén koupaliště, tenisové kurty či hřiště na plážový volejbal. Viz sekce Sportoviště

K dispozici jsou též místa pro karavany a stany s přípojkou elektrické energie i kuchyňka pro klidné trávení dovolené. Viz sekce Ubytování

ŽANDOV – hospůdka Pohoda - 2 km, pěšky

Výlet do hospůdky Pohoda s dětským hřištěm a ZOO koutkem naleznete zde.

Dětské hřiště Mimoň - 33 km, autem

Na okraji sídliště Pod Ralskem v Mimoni v sousedství zámeckého parku najdeme menší dětské hřiště a vedle přes cestu posilovací stroje. Prochází tudy naučná stezka Ralsko, která nás dovede až na vrchol Ralsko. Pro milovníky cyklistiky můžeme doporučit cyklo výlet Na kole okolo Ralska, při kterém jsme my na toto hřiště narazili.

Parkování: v okolních ulicích.

Zoo park Berousek Doksy - 35 km, autem

Možnost focení s mláďaty, projížďky na velbloudech, koních a ponících, drezura bílých lvů, exotická zvířata, historický kolotoč.

Nachází se v Doksech, ulice Máchova (naproti kinu Máj).

Muzeum Čtyřlístek Doksy - 35 km, autem

Děti, které mají rády komiksové příběhy čtyř zvířátek – fenky Fifinky, prasátka Bobíka, kocoura Myšpulína a zajíce Pindi, jistě okouzlí Muzeum Čtyřlístek v Doksech, které bylo otevřeno v prosinci 2012. V Doksech má autor Čtyřlístku Jaroslav Němeček chalupu a příběhy populárních postaviček se odehrávají právě v této krajině a blízkém okolí.

Dozvíme se vývoj Čtyřlístku od počátků až po současnost. Pro děti je v Muzeu Čtyřlístek připravena interaktivní expozice, koutky na tvořivé dílny, počítačová a promítací technika. Děti se zde setkají se zvířátky v téměř životní velikosti a při jejich oblíbených činnostech. K dispozici jsou též časopisy, které je možné si na místě pročíst.

červen a září

úterý až neděle od 13:00 do 17:00 hod.

červenec a srpen

úterý až neděle od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00 hod.

Dětské hřiště Doksy - 35 km, autem

Dětské hřiště nabízí různé šplhací prvky, prvky na posílení rukou, tyčovou houpačku, kladinu nebo basketbalový koš. Veškeré vybavení hřiště je vyrobeno ze dřeva. Cyklisté uvítají stojany na kola.

Nachází se východním okraji Doks v ulici Kuřivodská se nalézá hned u vstupu do lesa při žluté turistické značce. Vzrostlé stromy obklopující hřiště poskytují dostatek stínu v teplých měsících.

Zámek Zákupy - 25 km, autem

Státní zámek Zákupy je renesanční zámek z 16. století ve městě Zákupy 8 km východně od města Česká Lípa u říčky Svitávka. Součástí zámeckého areálu jsou četné hospodářské objekty, hradní příkop s medvědem, anglický a francouzský park.

Nachází se v ulici Borská 1, 471 23 Zákupy 

Sklářské muzeum v Novém Boru - 20 km, autem

V muzeu lze zakoupit kopie historického skla, tradiční skleněnou bižuterii a odbornou sklářskou literaturu. Ve výstavních prostorách se nachází sklo v časovém rozmezí od období baroka až po současnost.

Nachází se na Náměstí Míru 105 , Nový Bor

Otevírací doba - úterý - neděle          09:00 - 17:00

ZOO Děčín - 21 km, autem

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.

Otevírací doba - Hlavní sezóna (květen - srpen)       8.00 - 19.00 hod.

Nachází se Žižkova 1286/15, Děčín 4

Zámek Děčín - 21 km, autem

Zámek Děčín je hrad přestavěný na zámek v Děčíně na pískovcové skále na pravém břehu Labe nad soutokem Labe a Ploučnice. Je chráněn jako kulturní památka České republiky

Nachází se Dlouhá Jízda 1254, 405 02 Děčín

Děčín - 21 km, autem

Děčín se rozkládá v široké kotlině na obou březích Labe. Z jedné strany se tyčí monumentální zámek, z druhé skála zvaná Pastýřská stěna s výletní restaurací. Severně od města se řeka zavrtává do pohádkové krajiny Labských pískovců, v okolí objevíte také řadu rozhleden v čele s Děčínským Sněžníkem.

Sloup v Čechách - 20 km, autem

Obec Sloup v Čechách se nachází v okrese Česká Lípa, kraj Liberecký. Díky zdejšímu skalnímu hradu, koupališti, nové rozhledně a sousedícím Lužickým horám patří k oblíbeným cílům turistů. Žije zde přibližně 700 obyvatel.

Panská skála - 13 km, pěšky, na kole

Národní přírodní památka Panská skála je geologická lokalita, na které se nacházejí kamenné varhany vzniklé sloupcovou odlučností čediče při tuhnutí magmatu, které bylo obnažené vlivem lidské těžební činnosti do současné podoby. Nachází se v Chráněné krajinné oblasti České středohoří, na katastru obce Prácheň, dnes součásti města Kamenický Šenov, které lokalitu využilo jako turistickou atrakci. Chráněné jsou svislé pěti až šestiboké sloupce, které některé dosahují délky až 12 metrů a jsou vedle sebe uspořádány jako píšťaly u kostelních varhan. Ve vzniklé depresi se vytvořilo jezírko

Existence památky byla zpopularizována pohádkovým filmem Pyšná princezna z roku 1952. Také při natáčení francouzského filmu o kouzelníkovi Merlinovi v roce 2011. Město Kamenický Šenov získalo darem část kulis, které byly součástí kouzelného vchodu - v Panské skále.

Taky je zachycena v klipu Paulie Garanda - Zázrak.

Zábava pro celou rodinu v Pohádkové chaloupce - 40 km, autem

Pohádková chaloupka se nachází v malé vesničce Žďár na dohled od hradu Bezděz, 10 km od Doks a Máchova jezera. Žďár je památkově chráněná vesnička v centru Máchova kraje. Návštěvu Pohádkové chaloupky je možné spojit s výletem po okolí, romantika kraje nás osloví i na podzim a v zimě.

Pohádková chaloupka nabízí Kreativní dílna Maluj - malování a zdobení keramiky (hrníčky, talíře a talířky, dárky)

Hry na žíněnce pro celou rodinu - výlet do světa bojových umění

Lukostřelba pro celou rodinu i s grilováním

Peklo - 20 km, autem

Českolipské PEKLO je národní přírodní památkou. Jeho návštěvník prochází hlubokým údolím Robečského potoka, který se věky zařezává do pískovcového podloží, ve kterém vymodeloval bizarní tvary skal. Území je především ceněno z biologického hlediska jako lokalita bohatá na ohrožené druhy rostlin (bledule jarní, prvosenka vyšší, stulík žlutý...) a živočichů (výr velký, ledňáček říční, skorec vodní...) Zhruba 2,5 km procházka údolím je velmi příjemná a nenáročná. Pro ty zdatnější ji lze doplnit celou řadou navazujících zajímavostí.

Z obce Zahrádky po naučné stezce Peklo do České Lípy, z Žandova vlakem do stanice Zahrádky, pěšky na rozcestí Karba a zpět do obce Zahrádky. 

Pekelné doly - 30 km, autem

Zveme Vás do motorkářského klubu "Pekelné doly" v unikátním prostředí největšího pískovcového podzemí v Evropě, v nádherné přírodě Lužických hor blízko rekreační oblasti Máchovo jezero, Sloup.

Celková plocha jeskyní přibližně 3500 m2, motorky mohou vjet dovnitř, teplo zajištěno ! 12° C !

Česká Lípa - 14 km, na kole

Výlet do 14 km vzdálené České Lípy naleznete zde.

Benešov nad Ploučnicí - 13 km, pěšky, na kole

Město Benešov nad Ploučnicí se nachází v okrese Děčín v Ústeckém kraji. Historické jádro města je městskou památkovou zónou. V Benešově nad Ploučnicí se také nachází zámek.

Benešovský zámecký areál právem náleží k nejpozoruhodnějším příkladům renesanční architektury v Čechách. Oba původně jednotlivé zámecké komplexy byly postaveny míšeňským rodem Salhausenů v průběhu 16. století.

Zámek Horní Libchava

Zámek Horní Libchava byl postaven v období let 1574 až 1593 Jindřichem z Vartenberka. Měnil své majitele. Do roku 2011 byl veřejnosti nepřístupný, poměrně zachovalý renesanční zámek v majetku obce Horní Libchava nedaleko České Lípy.

Rozhledna Špičák

Je umístěna na kopci 460 m vysokém severně od České Lípy. Skýtá pohled na město již v průběhu cesty k ní. Sama rozhledna je z důvodu instalovaných anténních systémů nepřístupná. Přesto nabídnutá trasa nabízí nejzajímavější vyhlídkové pasáže na město ležící v ploučnické kotlině i na jeho kopcovité okolí.

© 2016 Sicco s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. Internetové stránky a SEO: IT products s.r.o.
Rekreační areál Slunce Žandov v Žandově hodnocení